08 Ağustos 2022
  1. Anasayfa
  2. Hakkımızda
  3. HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Herkese merhaba!
Öncelikle İnovatif Bakış Dergisi, Genç Mühendisler Topluluğu bünyesinde, Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin farklı bölümlerinde okuyan arkadaşlarımız tarafından 2018 yılında ilk sayısını vermiştir.Kurucuları arasında Kudret Görkem Ergin,Beytullah İleri,Kamber Koçak,Yunus Emre Varlık‘ın ve diğer öğrencilerin de bulunduğu bir ekipten oluşmuştur. Bu zamana kadar 3 sayı çıkarılmış ve bundan sonra da dergimizin genel yayın yönetmeni Melih Fazlı Ekşi ve dergi ekibiyle çıkarmaya devam etmektedir.
Neden “İnovatif Bakış” ? Günümüzde değişimin ve gelişimin bu kadar hızlı olduğu günlerde,inovasyon,girişimcilik gibi kelimeleri daha sık duyar olduk.Aslında inovasyon,hem  bir süreci hem de sonucu ifade etmektedir.Bu terimi yenilenme,yenileme ve yenilik kavramları ile tanımlamak doğru olacaktır.Bu kapsamda, biz de yeni fikirlerin yeni değerler oluşturacağına inanıyor ve bu düşünceyle ilerliyoruz.Amacımız;okuduklarımızı sadece “bilgi” olarak görmek değil,öğrendiğimiz şeyleri sorgulamak ve “Geliştirmek için neler yapılabilir ?” sorusunu da sordurtmaktır.Bu ülkenin biz gençlerin elinde olduğunu unutmayıp,sorunlara akılcı,yaratıcı ve faydalı çözümler üretmek asıl amaçlarımızdan olması gerektiğini düşünüyoruz.Mühendislik öğrencileri olarak; mühendislik dünyasındaki izleri sürmek,bilimsel ve teknolojik alanlardaki birikim ve gelişmeleri yakından takip etmek, bu süreçte öğrendiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmaktan heyecan ve mutluluk duyuyoruz, duyacağız.
Hepimizin bildiği üzere; dijitalleşme kavramı dünyamızı hızla dönüştürmekte ve değiştirmektedir. İletişim de bu dönüşümden etkilenen bir sahadır. Yayınlarımızın ulaşabilirlik konusunda daha kolay ve hızlı olmasını sağlayan bu platformda biz de yerimizi aldık. Dergimizin ilkelerini ve önceliklerini ele aldığımızda, bu sürece ayak uydurmamız, dergi yayınlarımızın artık dijital ortamda olması gerektiğine karar verdik.Umarım siz de bu fikrimizi sever, yazılarımızdan faydalanır ve okurken keyif alırsınız.Beğeneceğinizi ve ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Medeniyet yolunda başarı, yenileşmeye bağlıdır.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Atatürk

image description

Melih Fazlı Ekşi

Şubat 2021

Ben Melih Fazlı Ekşi. Rizeliyim. Makine Mühendisliği öğrencisiyim. Arabalara, uçaklara, trenlere kısacası mühendislik ürünü olan her şeye ilgim var. Sizleri yazılarımla hem eğlendirirken hem de bilgilendireceğim. Yazılarda buluşmak üzere :)

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

https://inovatifbakis.com.tr/assets/